Włoski dla Polaków

Darmowa nauka języka włoskiego dla każdego

Rzym wieczne miasto
Rzym Kultura włoska

Co warto zwiedzić w Rzymie?

Co warto zwiedzić w Rzymie?

Co warto zwiedzić w Rzymie? Rzym to jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast na świecie. Pełen historii, sztuki i architektury, z pewnością zadowoli każdego miłośnika kultury. Poniżej przedstawiam kilka najciekawszych atrakcji turystycznych w Rzymie:

Coloseum

Coloseum jedna z najsłynniejszych rzymskich atrakcji turystycznych, zbudowana w 80 roku n.e. Koloseum było miejscem walk gladiatorów i innych widowisk. Dziś można zwiedzać ten imponujący budynek i podziwiać jego architekturę.

Forum Romanum

Forum Romanum – to serce starożytnego Rzymu, miejsce gdzie toczyło się życie polityczne i religijne. Znajduje się tu wiele zabytkowych budynków, m.in. świątynie, pałace i łuki triumfalne.

Watykan

Watykan – najmniejsze państwo na świecie, siedziba papieża i centrum Kościoła katolickiego. Do najważniejszych atrakcji turystycznych w Watykanie należą Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska z malowidłami Michała Anioła oraz bazylika św. Piotra.

Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi – jedna z najpiękniejszych fontann na świecie, słynna z filmu „La Dolce Vita”. Zwiedzający zwykle wrzucają do fontanny monety, wierząc, że powoduje to powrót do Rzymu.

Panteon

Panteon – najlepiej zachowany budynek starożytnego Rzymu, zbudowany około 125 roku n.e. Jego klasyczna fasada i wnętrze z kopułą o średnicy 43,3 metrów są warte zobaczenia.

Villa Borghese

Villa Borghese – ogromny park z licznymi zabytkami, muzeami i pięknymi ogrodami. Znajduje się tu m.in. muzeum Galleria Borghese, gdzie można zobaczyć dzieła sztuki takie jak „Dawid” autorstwa Berniniego czy „Narcyz” autorstwa Caravaggia.

Campo di Fiori

Campo di Fiori – historyczny plac w Rzymie, słynący z targu warzywnego i kwiatowego. Wieczorem zmienia się w popularne miejsce spotkań, z licznymi restauracjami i barami.

To tylko kilka z wielu ciekawych atrakcji turystycznych w Rzymie. Miasto pełne jest pięknych zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Udostępnij nasz artykuł:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *